Wawrzyny Pracy Organicznej, przyznawane od kilkunastu lat przez Unię Wielkopolan, wręczono 13 listopada w sali Białej Bazaru Poznańskiego, czyli w miejscu, które w wieku XIX uchodziło za inkubator polskiej przedsiębiorczości i jednoznacznie kojarzy się z twórcą pracy organicznej – Karolem Marcinkowskim.
Nagrody wręczane są w sześciu kategoriach i otrzymują je Osoby i Przedsiębiorstwa, wyróżniające się wyjątkową działalnością na rzecz regionu Wielkopolski.
W tym roku Wawrzyny Pracy Organicznej otrzymali:
-prof. Marian Gorynia (wawrzyn honorowy) – były rektora Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
-Krystyna Chowańska (wawrzyn im. Emilii Szczanieckiej) – była prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Koninie,
- -Jan Maćkowiak (wawrzyn – kultura), dyrektor Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie
- -dr Marek Rezler (wawrzyn – edukacja) – historyk wojskowości, dziejów Polski i Wielkopolski,
- -prof. Krzysztof Hajder (wawrzyn – praca na rzecz wspólnot lokalnych) z Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM
- -dr Dariusz Grzybek (wawrzyn partnerska formuła budowania gospodarki), prezes Fundacji Zakłady Kórnickie, która nie tylko prowadzi działalność społeczną, ale również gospodarczą.
W poznańskim Bazarze wręczono też dwa specjalne wyróżnienia. Medal „Wolna – Organiczna – Wielka” odebrał starosta poznański, Jan Grabkowski, a odznakę zasłużony dla województwa wielkopolskiego – wójt gminy Suchy Las, Grzegorz Wojtera.
Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym działaczom oraz życzymy dalszych sukcesów w krzewieniu idei organicznikowskich.